
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08419
Ext.Price$0.08419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08419 | $0.08419 |
| 10 | $0.07451 | $0.74510 |
| 50 | $0.06595 | $3.29750 |
| 100 | $0.06039 | $6.03900 |
| 500 | $0.05530 | $27.65000 |
| 1000 | $0.05063 | $50.63000 |
| 3000 | $0.04657 | $139.71000 |
| 5000 | $0.04283 | $214.15000 |
